Nowe prosektorium na WHiBZ
10 października 2019

4 października 2019 roku na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt odbyło się uroczyste otwarcie prosektorium.

Prosektorium otworzyli Kanclerz UTP - mgr Karolina Sokalska, z-ca Kanclerza ds. administracyjnych - mgr inż. Marian Dahms, Dziekan WHiBZ - prof. dr hab. inż. Marek Adamski i Kierownik Katedry Fizjologii, Zoofizjoterapii i Żywienia Zwierząt - dr hab. inż. Joanna Bogucka, prof. uczelni.

Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia prosektorium, które zostało wpisane w struktury Katedry Fizjologii, Zoofizjoterapii i Żywienia Zwierząt. Kompleks pomieszczeń tworzących prosektorium wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę, w celu zapewnienia studentom najwyższego poziomu kształcenia. Pracownia, w której będą odbywały się zajęcia praktyczne z zakresu anatomii zwierząt została wyposażona m. in. w centralny stół prosektoryjny z lampą bezcieniową, stanowiska do samodzielnych prac studentów, klimatyzowaną basenownie z pełną obsługą hydrauliczną do przechowywania materiału biologicznego oraz chłodnię do przechowywania preparatów.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2019/prosektorium2019whibz{/gallery}