Ruszył międzynarodowy projekt WHiBZ!
04 lutego 2021

1 stycznia 2021 roku ruszył projekt „MonoGutHealth – Training and research for sustainable solutions to support and sustain gut health and reduce losses in monogastric livestock”, który na naszej uczelni realizowany jest przez Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP.

Projekt w ubiegłym roku otrzymał dofinansowanie w ramach tzw. Działań Marie Skłodowskiej-Curie International Training Networks (ITN, międzynarodowe sieci szkoleniowe), w programie Horyzont 2020.

Pierwsze spotkanie projektowe odbędzie zdalnie w 9-10 marca. Trwa zatrudnianie młodych naukowców w partnerskich instytucjach. Młodzi naukowcy (11) będą jednocześnie realizować doktoraty związane innowacjami w produkcji trzody i chlewnej. Doktoraty będą zrealizowane w UTP, w Agroscope Szwajcaria, w Teagasc Irlandia, w Uniwersytecie Aarhus w Danii oraz w Uniwersytecie Liege w Belgii. Naukowcy tych instytucji będą wspólnie promować każdy doktorat, a dodatkowo każdy doktorant będzie miał swojego mentora z przemysłu, żeby zwiększyć wdrożeniowość rozwiązań.

Więcej na stronie projektu https://monoguthealth.eu/.