WHiBZ przygotuje „Zdolnych znad Brdy” do olimpiady biologicznej
22 listopada 2019

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, UTP w Bydgoszczy wpisując się w „Strategię Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020” został jednym z trzech laureatów otwartego konkursu na realizację zadań w ramach projektu „Zdolny uczeń na uczelni”.

Propozycja przeprowadzenia zajęć warsztatowych z modułu: Przygotowanie do olimpiady biologicznej złożona przez Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP została oceniona jako jedna z najciekawszych ofert zajęć dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” pracownicy WHiBZ przeprowadzą zajęcia warsztatowe z zakresu: doskonalenia technik wykorzystywanych w biochemii, elektroforezy DNA i białka, metodologii badań naukowych ze statystyką, anatomii i fizjologii karaczana oraz karpia, doskonalenia technik mikroskopowania, badań mikrobiologicznych i mikologicznych oraz wykorzystywania bioinformatycznych baz danych. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę: dr Aleksandrę Roślewską, dr hab. inż. Katarzynę Budzińską, dr inż. Małgorzatę Błażejewicz-Zawadzińską, dr inż. Beatę Sitkowską, dr inż. Magdalenę Kolenda, dr inż. Michalinę Jawor, mgr Ewę Ziółkowską, mgr inż. Angelę Jabłkowską.
Wiedza teoretyczna uczniów zakwalifikowanych do Programu znacznie przewyższa podstawę programową realizowaną w macierzystych szkołach ponadpodstawowych, natomiast wykładowcy z WHiBZ UTP pomogą przekuć teorię na praktykę.
Koordynatorami projektu są: dr inż. Anna Zmudzińska i mgr Ewa Ziółkowska.
Wszystkim uczniom, którzy zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w projekcie serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki podczas warsztatów laboratotyjnych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.