Goście z Ukrainy
18 stycznia 2024

17 stycznia 2024 r. Politechnikę Bydgoską odwiedziła delegacja z Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. Ukraińską uczelnię reprezentowali p.o. Rektora prof. Ivan Parubchak oraz Dziekan Wydziału Biologiczno-Technologicznego prof. Andriy Boyko.

Politechnikę Bydgoską reprezentował Prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, Dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt dr hab. inż. Małgorzata Grabowicz, prof. PBŚ, dr hab. inż. Aleksandra Dunisławska, prof. PBŚ – Przewodnicząca Rady Naukowej Dyscypliny oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Monika Wnęk.

Celem spotkania było zacieśnienie współpracy między uczelniami. Goście z uniwersytetu we Lwowie poznali ofertę i potencjał Politechniki Bydgoskiej, a także opowiedzieli o swojej uczelni. Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie o kontynuacji współpracy naukowej i dydaktycznej.