Inżynieralia 2024 - Dzień 8. Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt
24 października 2024

8. Dzień Inżynieraliów spędziliśmy wspólnie z Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Politechniki Bydgoskiej. Pokazaliśmy młodzieży ze szkół średnich, jak od strony praktycznej wygląda świat inżyniera:

🟡 zootechniki

🟡 zoofizjoterapii i pielęgnacji zwierząt

🟡 inspekcji weterynaryjnej

Po przytwitaniu, prezentacji kierynków i kół naukowych zaprosiliśmy uczniów na krótkie prelekcje: o świni domowej, o schorzeniach ortopedycznych w obrazie RTG i o gołębiach.

Druga część była częścią typowo praktyczną. W salach ćwiczeniowych  i laboratoryjnych młodzież stawiała czoła różnym zadaniom: pielęgnacji psa, rehablilitacji czworonogów, preparowaniu roztoczy i innych, małych bezkręgowców, ocenie zagrożenia zdrowia związaną z występowaniem mikroorganizmów. Nasi goście byli także w wydziałowym prosektorium, gdzie poznali budowę wewnętrzną psa i kota, a także uczestniczyli w zajęciach pt. jak przeciwdziałać pustynnieniu Kujaw.

Nie zwiedli nas partnerzy biznesowi wydziału: Stukot, Goodvalley, Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Art. Rolno-Spoż. w Bydgoszczy oraz nasze koła naukowe: AVIUM - Koło Naukowe WHIBZ PBŚ, Alfa Animalis - Studenckie Koło Naukowe WHIBZ PBŚ, Zwierzoporozumienie - Koło Naukowe Behawiorystów PBŚ, Ekologii Zwierząt, Vipera. Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia studentom zootechniki, inspekcji weterynaryjnej i zoofizjoterapii i pielęgnacji zwierząt.