Inżynieralia na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt
17 października 2023

Rozpoczęliśmy dzień od wizyty na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Politechniki Bydgoskiej, gdzie odbywają się #INŻYNIERALIA2023. Maturzyści z Bydgoszczy, Samostrzela, Sypniewa, Torunia, a nawet Słupska poznali świat inżyniera:

🟡 ZOOTECHNIKA

🟡 INSPEKTORA WETERYNARII

🟡 ZOOFIZJOTERAPEUTY i GROOMERA

Wydział przygotował dla młodzieży warsztaty pełne wrażeń - można było m.in. zamienić się w psiego behawiorystę, pobrać krew szczurowi, zobaczyć jak pracuje się w prosektorium, obejrzeć drobnoustroje i pasożyty, zbadać jajo i rozpoznawać zwierzęta po czaszkach. Liczymy, że spotkamy się z Wami na studiach!

Dziękujemy również zaprzyjaźnionym firmom i instytucjom za udział w wydarzeniu: Wojewódzkiemu Inspektoratowi Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy, Goodvalley, Wojewódzkiemu Inspektoratowi Weterynarii w Bydgoszczy, Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy, Psi Salon oraz Sano – Nowoczesne żywienie zwierząt sp. z.o.o.