Nauka dla Społeczeństwa II – dofinansowanie MEiN dla 2 projektów PBŚ
08 listopada 2023

Ministerstwo Edukacji i Nauki zakwalifikowało do finansowania dwa projekty:

„Doskonalenie procesów transferu i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych między nauką a gospodarką”

Autorem głównym wniosku jest Pani dr hab. Iwona Posadzińska, prof. PBŚ, Dziekan Wydziału Zarządzania
Przyznana kwota dofinansowania wynosi 626 941,33 zł.

Celem projektu jest identyfikacja i przeprojektowanie procesów współpracy Politechniki Bydgoskiej z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Realizacja tego celu zostanie osiągnięta poprzez:

• określenie uwarunkowań wzrostu aktywności i konkurencyjności sektora nauki,
  • zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o innowacyjne rozwiązania wygenerowane w procesie współpracy uczelni z gospodarką,
  • stymulowanie rozwoju proinnowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach w oparciu o współpracę z Politechniką Bydgoską,
  • przeprowadzenie benchmarkingu w zakresie identyfikacji dobrych praktyk w procesie transferu i komercjalizacji innowacji,
  • opracowanie założeń i uruchomienie obserwatorium procesów innowacyjnych.

„Naturalnie bezpieczna produkcja drobiarska – dobre praktyki bioasekuracyjne i zrównoważona produkcja”

Autorem głównym wniosku jest Pan dr inż. Jakub Biesek z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.
Przyznana kwota dofinansowania wynosi 1 000 000,00 zł.

Celem projektu w odniesieniu do przedmiotu programu jest opracowanie działań wspierających czynności profilaktyczne podejmowane w chowie drobiu z uwzględnieniem zrównoważonej produkcji o wysokim statusie bezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt i środowiska, a także podwyższanie świadomości otoczenia społeczno-gospodarczego w aspekcie dobrych praktyk bioasekuracyjnych w produkcji rolno-spożywczej, w tym drobiarskiej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!