Sanepid wspiera Politechnikę
08 grudnia 2023

Wojewódzka Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy przekazała Politechnice Bydgoskiej komorę laminarną AirStream klasy III firmy Esco.

Komora laminarna stanowić będzie element wyposażenia laboratorium Katedry Biotechnologii i Genetyki Zwierząt na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt. Obecnie na Wydziale prowadzonych jest szereg projektów badawczych oraz prac naukowych w zakresie kultur in vitro oraz analiz z wykorzystaniem mikroorganizmów. Przekazane urządzenie bez wątpienia pozwoli na usprawnienie procesu badawczego, a także planowanie dalszych działań naukowych. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej –  Wojciechowi Koprowi za podjętą inicjatywę przekazania urządzenia oraz wkład w dalszą realizację prac badawczych na Politechnice Bydgoskiej.